Izmir imsakiye, Bornova imsakiye Izmir davetiye, Bornova davetiye Izmir imsakiye, Bornova imsakiye Izmir davetiye, Bornova davetiye Izmir imsakiye, Bornova imsakiye Izmir davetiye, Bornova davetiye

İzmir Matbaa

24

İzmir’de   Matbaa İşleri nerede Yapılır .? 0232 374 0 724

Matbaa Nedir.?
Kopyası 60176036_koymenler_i

Firmamız izmirde Matbaa İşine 22 yıl önce girmiş ve çağın gereği yatırımlarını yaparak bu günlere gelmiştir. Firmamız müşteri isteklerini tümüyle karşılayan ürünler üretmektedir.

Matbaacılık, iletilmek istenen mesajı kağıt vb. yüzeyler üzerinde basılacak şekilde tasarlama ve basarak çoğaltma işi. Matbaacılıkta çoğaltma işi genel olarak üç aşamadan oluşur. Öncelikle basılacak işin tasarımı yapılır. Bu aşamada yazıların ve fotoğrafların bilgisayara aktarılması gerekir. Bilgisayara aktarılan görsel öğeler bir mizanpaj yazılımında bir araya getirilerek baskıya uygun Tasarım oluşturulur. (Bilgisayar yardımıyla yapılan bu işleme masa üstü yayıncılık da denir).

  Sonrasında, yapılan çalışmanın film çıkışları alınır. Film, baskı için kullanılan kalıbı oluşturmak için kullanılır. Filmden sonra prova alınabilir. Filmden alınan provaya anolog prova (dupont firmasının Cromalin sisteminden dolayı sektörde “cromalin” adı ile bilinir) denmektedir. Analog provanın dışında baskıyı taklit eden yazıcılarla dijital prova da alınabilir.

Tasarımın film çıkışları alındıktan sonra alümiyum plakalar (kalıp) üzerine tasarımın görüntüsü çıkarılır. Bu, iki aşamada gerçekleşir. Film yardımıyla kalıbı pozlandırma ve banyo. Kalıp çekildikten sonra baskıya geçilir. Buraya kadar anlatılan, Ofset Baskı için iş akışıdır.

Matbaa nedir Tarihçesi
Bilindiği gibi Matbaa johann gutenberg tarafından icat edilmiştir. Gutenberg tek tek metal harflerle yüksek baskı tekniğini geliştirmiş. gutenberg’in bu buluşundan sonra matbaacılık yaygın ve hızlı gelişen bir sektör olmuştur. Matbaanın ilk kez kullanılması uzakdoğuda başlamıştır. bilinen ilk baskı 8. yüzyılda japonyada yapılmıştır. imparatoriçe shotoko, Budizmin kutsal metinlerini sanskrit dilinde çin alfabesiyle bastırmıştır. ilk kez tek tek harfler dökerek baskı yapmayı pi sheng adında bir çinli denemiştir. pi sheng porselenden harfler kullanarak matbaanın gelişimine mükemmel bir hız kazandırmıştır. ancak çok harfli çin alfabesinde tek tek harfler kullanarak baskı yapma nedeni hala anlaşılamamıştır. matbaa çinlilerden uygurlara geçmiştir. tun-huang mağarasındaki buluntular uygurların 9. yüzyıldan itibaren baskı yaptığını göstermektedir. avrupada matbaacılık özellikle 15. yüzyılda gelişme göstermiştir. Avrupada Matbaacılığın üssü hollanda olmuştur. buradaki basım tekniği hattatlarca yazılan tahta kalıplarla yapılmaktaydı. kalıplar hakkaklarca kazınarak üretilmekteydi. harlem kentinde ilk kez tek tek harflerle baskı denemelerini 1430 yılında lourens janszoon costerin yaptığı sanılmaktadır. johann gutenberg ise çırağı fust ile birlikte mainz şehrinde metal harflerle basım tekniğini uygulamıştır. gutenberg bu çalışmalara bilgi ve birikimlerini, fust ise sermayesini katmıştır. ilk çalışmaları olan 42 satırlık incili 1455 yılında basmışlardır. fust ve gutenberg işlerin yolunda gitmemesi neticesinde ortaklıklarına son vermiştir. 1462’de nassau başpsikoposunun askerleri mainz şehrine saldırmış, kaçan basımcılar avrupanın her yanına dağılmıştır.
Matbaacılıkta çoğaltama işi genel olarak üç aşamadan oluşur. Öncelikle basılacak işin tasarımı yapılır. Bu aşamada yazıların ve fotoğrafların bilgisayara aktarılması gerekir. bilgisayara aktarılan görsel öğeler mizanpaj yazılımında bir araya getirilerek baskıya uygun tasarım oluşturulur. bilgisayar yardımıyla yapılan bu işleme masa üstü yayıncılık da denir. sonrasında, yapılan çaışmanın film çıkışları alınır. film, baskı için kullanılan kalıbı oluşturmak için kullanılır. filmden sonra prova alınabilir. filmden alınan provaya anolog prova denmektedir. analog provanın dışında baskıyı taklit eden yazıcılarla dijital prova da alınabilir. tasarımın film çıkışları alındıktan sonra alümiyum plakalar üzerine tasarımın görüntüsü çıkarılır. Bu iki aşamada gerçekleşir. Film yardımıyla kalıbı pozlandırma ve banyo. kalıp çekildikten sonra baskıya geçilir. buraya kadar anlatılan, ofset baskı için iş akışıdır.

İzmir matbaa çağdaş hızlı müşteri isteklerini tümüyle karşılayan, Boş bir kağıtdan rengin dilini kullanarak sizin isteklerinizitümüyle karşılayandır. Bornova matbaa çağdaş hızlı müşteri isteklerini tümüyle karşılayan boş bir kağıtdan rengin dilini kullanarak sizin istekleriniz doğrultusunda eserler üretmektir. Siz bize hayalinizi anlatın biz , Bornova’da, Karşıyaka’da, Buca’da, Alsancak’ta kağıtla hayallerinizi gerçeğe dönüştürelim.
Bornova’da Matbaa Çeşitleri
Tek Renkli Matbaalar
2Renkli Matbaalar
4Renkjli Matbaalar
6 Renkli Matbaalar
8 Renkli Matbaalar
Gazete basan matbaalar
Sürekli form basan Matbaalar

İzmir’de Matbaa,İzmirli Matbaa,İzmir’e Matbaa,Matbaa İzmir, İzmir’de Matbaacılar, İzmir’dematbaacı
Manisa Matbaa,Manisalı Matbaa,Manisa’da Matbaa,Manisalı Matbacılar,ManisadaMatabaacı,Bornova Matbaa,Bornovalı Matbaa,Bornova’da Matbaa,Bornovalı Matbacılar,Bornovada Matbaacı,Manavkuyu Manavkuyu Matbaa,manavkuyu’da Matbaalar,Manavkuyulu Matbaacılar,Osmangazia Matbaa,Osmangazi’de Matbaacı,Osmangazili Matbaacılar
Işıkkentte Matbaa,Işıkkent’de Matbacılar Işıkkent Matbaaları,İzmir’de    Matbaacı ,    Bornova ofst, İzmit ofset, Matbaa  İzmir, İzmirli    Matbaa,  İzmire    Matbaa, İzmirli Matbaacılar, Bornova’da    Matbaa, Bornava’da Matbaacılar, Bornovalı    Matbaa, Bornovalıya    Matbaa,    Bornovalılara Matbaa,  Bornova’da Matbaacılar,Bornova İzmir    Matbaa,Konak    Matbaa,  , Konak’ta    Matbaa,  Konaklı    Matbaa,Turgutlu    Matbaa, Çağdaş    Matbaa , Karşıyaka    Matbaa, Karşıyaka’da    Matbaa’cı, Karşıyakalı    Matbaa  , Manisada    Matbaa,  Manisalı    Matbaa, Manisada    Matbaa, Ucuz    Matbaa  , Acil    Matbaa, Alsancakta    Matbaa, Alsancak’lı    Matbaa, Egede    Matbaa,  Alsancağa    Matbaa,Çiğli    Matbaa  , Çiğliye    Matbaa, Çiğli’de    Matbaa,  Görsel    Matbaa, Menemen    Matbaa, Menemen’de    Matbaa, Menemenli    Matbaa,Aliağa    Matbaa, Aliağa’da    Matbaa,  Aliağalı    Matbaa,Seferihisar    Matbaa,  Seferhisarlı    Matbaa, Seferhisarda    Matbaa,Buca    Matbaa, Buca’da    Matbaa  , Bucalı    Matbaa, Pınarbaşı    Matbaa,  Pınarbaşı’nda    Matbaa, Pınarbaşılı    Matbaa,Manisa    Matbaa,  Manisa’da    Matbaa,  Manisalı    Matbaa,Kordon    Matbaa, Kordon’da    Matbaa, Kordon’da    Matbaa,Torbalı    Matbaa, Torbalı’da    Matbaa, Torbalı’ya    Matbaa,  Alsancak’ta    Matbaa  Tabela,  Egede    Matbaa  ,  İzmirde    Matbaa  ,  Karşıyaka’da    Matbaa  ,  Konak’ta    Matbaa  ,  Manisa’da    Matbaa  ,  Renkli    Matbaa,Evka-4 Matbaa,Evka-4’de Matbaacılar,Evka-4 Matbaaları
Pınarbaşı Matbaa, Pınarbaşı’nda Matbaa,Pınarbaşılı Matbaalar,2.Sanayi Matbaa, 2.Sanayi’de Matbaalar, 2.Sanayili Matbaacı,Altındağ Matbaa,Altındağ’da Matbaalar,Altındağ’da Matbaacı.
Köymenler İzmir’de Matbaa telefon: 0232 374 0 724

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Designed by: All Premium Themes Online. | Thanks to Top Bank Free Premium WordPress Themes, wordpress themes 2012 and Premium Themes